Bebek Örgüleri

Kolay bebek bere şapka yapımı

Unutmayın anneler her zaman söylediğim gibi kendi evlatlarınıza, bebeklerinize, çocuklarınıza her zaman kendi ördüğünüz örgülerle giyindirin böylelikle onları yapımında kimyasal kullanılan elbiselerden de uzak tutmuş olursunuz.

Havalar çok soğudu ve bebeklerinizi soğuktan korumak için onları sıkı giydirmeli ve atkı, bere tüm giysilerini giydirip öyle dışarı çıkarmak gerekir. bizler de sizler için en güzel en yeni bebek bere modellerini sitemizde sunarak işinizi kolaylaştırmak istedik. bebeklerimizin örgü modellerini kendi elleriniz ile örmek istiyorsanız sizlere sunduğumuz örgü modellerini örnek olarak alabilirsiniz.

Bebeklerin özellikle korunması gereken bölgesinin baş bölgesi olduğunu ve bunun için de soğuk havalarda beresiz dışarı çıkarmamak gerektiğini her anne bilir.

Bu sebeple birbirinden farklı renk ve modellerde ki bebek bere modellerinden örerek hem bebeklerinizi soğuktan korumuş olacak hem de bebeklerimizin şık olmasını sağlamış olacaksınız. Bu durumdan dolayı sizlere yapımı en kolay olan erkek ve kız bebekler için kolayca yapabileceğiniz bere modelinin yapımını göstereceğim.

Kolay Bebek Bere Yapımı


Anlatımına geçecek olursak öncelikle 4 numaralı tığ kanca ile işlenecek olan bere modeline 6 tane zincir çekilerek başlanır. Daire oluşturularak sık iğne işlenir. 30 satır zincir arttırılıp işlenerek kalp desenler için ayrı olarak toplam 13 desen örülür.

Kalp desenine 3 zincir atılarak başlanır ve nokta örgü tekniği kullanılarak her satırda zincir arttırılıp 9 zincir olarak bitirilir. Bereye motif birleştirme yapılarak eklenir. Modeli daha iyi görebilmeniz açısından görsellerimizde bebek beresinin fotoğraflarını bir araya getiriyoruz. Göz atmanızı önererek beğeneceğinizi umuyoruz.

Eğer şişle bebek beresi örmek istiyorsanız merak etmeyin sizler için araştırdık en kolay şık şişle örülen bebek beresi modellerini bulduk El emeği göz nuru yaptığınız bebek bere modellerini topladık sizler için araştırdık.

En kolay şişle örülen bebek beresi yapmak için çok kalın olmayan bir yün alın ve 4,5 numaralı bir şiş kullanarak bebek beresi örmeye başlıya bilirsiniz. 64 ilmek atarak bebek beresi örüle bilir.

Aslında bebek beresi örmek çok zor değil sadece kullanacağınız ipe göre şiş numarası almanız gerekiyor ipinizi aldınız ipinize göre şişinizi de aldınız ve ipin kalınlığı şişin numarasına görede ilmek sayısını modelimize göre atıp bebek beresini oluşturuyoruz.

Başka bir modelde ise 5 numara kalın iplikle 50 ilmek atarak, ilk sıraları süperem örün daha sonraki sıralarda her 5 ilmekten sonra 1 ilmek arttırarak şişle bebek beresi elde edebilirsiniz. Şimdi lafı çok fazla uzatmadan videolu bebek bere anlatımlarını bir kaç video ile sizlere sunuyorum.

Bir önceki yazımız olan Bebek battaniyesi nasıl süslenir başlıklı makalemizde battaniye süsleme, Bebek battaniyesi nasıl süslenir ve bebek battaniyesi süsleme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu