Genelİğne Oyası

2021 en çok tercih edilen iğne oyası modelleri

2021’de en çok tercih edilen modeller.

Kadınların eski tarihlerden bu güne kadar alışkanlık edindiği yapmaktan bıkmadığı bir çok el işi türleri vardır. Türkiye’de ev hanımları boş zamanlarını genellikle el işi veya örgü yaparak geçirir. 

Hatta bir çok bayan buna hobi olarak bakarken zamanla bu işlerde ustalaşır. Kendini geliştiren kadınlar zamanla bu uğraşı ticarete dönüştürürler. 

Bu işlerde ihtiyaç duyulan en önemli husus zamandır. Küçücük bir iğne ile ipin bir havlunun, bir örtünün kenarını dolaşması bazen günlerce bazen aylarca sürer. El emeği kelimesinin gerçek karşılığını kadınlar el işleri ile verirler.. Aynı zamanda bu onlar için bir nevi hipnotize olup hayatın stresini atmak için bire bir harika bir meşguliyet yöntemidir. Her genç bayan, evlenecek biri hayatında olmasa bile kendi çeyizini hazırlamaya erken zamanlarda başlar.. El işlerinde kadınlar hazır almaktan çok isteğe ve zevke göre özel yapılan işleri seçerler.   

Kadınların çeyiz sandığını oluşturan ana materyaller, oyalar örgüler dantellerdir. Bu el emekleri göz nurları çok genç yaşta hanımların sandığa girer. Girer ama çıkarmı bu şüpheli.. Kadınlar çeyizlerini kullanmak için hazırlar ama en gözdelerine kullanmak için kıyamazlar.

İğne oyası öğrenmesi zor bir dikiş türü değildir. Öğrenmek ile birlikte sabır’da gerektirir. Sonuçta ortaya muhteşem bir iş çıkar.

Şimdi becerikli kadınların iğne ve ip ile yaptıkları o muhteşem iğne oyalarını birlikte görelim..

Bir önceki yazımız olan Yepyeni 2021 İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizde 2021 iğne oyası modelleri, 2021 model iğne oyaları ve En yeni 2021 iğne oyası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu