İğne Oyası

Çiçekli İğne Oyası Modelleri

Yazma kenarlarına işlenen çiçekli iğne oyası modelleri sıralı çiçekler, papatyalar, renkli çiçekler ve birbirinden farklı örnekler ile tasarlanmaktadır. Tek renk yazmalara yine aynı renkte iplikle iğne oyaları yapılırken, bu oyalar boncuk ve pullarla süslenebilmektedir. Hem şık hem de gösterişli olan çiçekli yazmaları sitemizde bulabilirsiniz.

İğne oyasından yapılmış bu çiçek motifleri zarafetin simgesi ve modası asla geçmeyecek örneklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Yazmayı yazma yapan bu oyalar sizinde seveceğiniz modelleri içerisinde barındırmaktadır. El emeği çiçekli iğne oyaları çeşitli renklerde ki iplerden tasarlanabilir.

Çiçekli Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çıtı pıtı çiçekli iğne oyası
Çıtı pıtı çiçekli iğne oyası

Yapımı oldukça kolay olan çiçekli çıtı pıtı iğne oyası modeli göz alıcı motifleri ile dikkat çekmektedir. İki adet çiçeği ve yaprakları bulunan bu örnek ihtişamlı duruşu ile her renkte ki yazmaya yakışacaktır. İp rengi olarak kırmızı, beyaz, yeşil ve mavi renkler kullanılmıştır. Yaprakları sinek kanadı örneğidir. İki dalı ve ucunda da tepesi pırpır şeklinde, ortası halkalı 2 adet çiçek motifi işlenmiştir.

Yazmanın kenarları tığ ile işlenir ve daha sonra ara için 2 adet fildişi ve birkaç adet zürafa yapılır. Ardından büyük bir yuva oluşturulur ve üzerine büyük bir sinek kanadı işlenir. Bu sayede yaprakları yapılmış olur. Aynı yuva içerisine çiçekleri eklemek için 2 adet uzun pırpır oya yapılır.

Yapılan bu pırpırların her birine farklı renklerde 1’er adet çiçek motifi ve çiçeklerin içine de iki halka şeklinde örnek işlenir. İlk halka da 2 adet pırpır yapılır ve içine sığacak kadar sık iğne ile doldurma yapılır. İkinci halka için ise ilkini içine alacak 2 adet büyük pırpır yapılır ve yine sık iğne ile işlenir. Tepe kısmına ise 5 adet uzun pırpır yapılır ve bu sayede çiçek motifleri bitirilmiş olur.

Oldukça basit olan çiçekli iğne oyası modelleri yeni başlayanlara özel örnekleriyle sizleri bu konuda heveslendirecek ve hatta kendinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Yazma renginin birkaç ton açığında oya ipi satın alarak siz de göz alıcı örnekleri hayata geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Fular Modelleri başlıklı makalemizde fular oya modelleri ve igne oyası fular hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu