İğne Oyası

En Şahane İğne Oyaları

Yazma çeşitlerine uygun renklerde yapılan en şahane iğne oyaları birbirinden güzel örnekleri ile sizlerle. Rengarenk ipler ve şirin mi şirin örneklerden oluşan bu iğne oyası modelleri yazma kenarı, fular kenarı, tülbent, başörtüsü, peçete, havlu kenarı, perde ve daha sayabileceğimiz pek çok tekstil ürününe zariflik katmaktadır.

Tamamen sizin zevkinize özel hazırlanan bu yazımızda yeni tasarım iğne oyalarını ve moda haline gelen renkleri bulabilirsiniz.

Çiçekli İğne Oyası Modeli

Çiçekli iğne oyası yapmak için iki farklı ipe ve iğneye ihtiyaç vardır. Öncelikle yazma kenarına zürafa yapacağız. Ardından geniş şekilde bir adet zürafa çekelim ve geri dönüp içine 8 adet aynı boyutta pırpır oyası yapalım.

Yanına bir adet daha zürafa yaparak farklı renkteki ipe geçelim. Üçüncü zürafanın dibine batarak ilk yaptığımız pırpırın içine ipi bırakalım ve düğüm atalım.

Bu oyaya ortaya gelecek şekilde geri dönüş yapalım. İç kısmına batalım ve orta kısma gelecek şekilde geri dönelim. Yine aynı yere iki adet kısa pırpır yapalım.

Tekrardan geri dönüş yaparak 8 adet aynı boyutta pırpırımızı tamamlayalım. Zürafa yaparak yanından devam edelim. Üçüncü sırada her bir pırpırın içerisine iki adet küçük pırpır yapalım. Tüm pırpırların içini tamamlayarak zürafanın içine batıp çiçeği bitirelim.

En şahane iğne oyaları arasında ki bu modelimizi tamamlandı. Şimdi başka bir modele geçelim.

Maydonoz İğne Oyası Modeli

En kolay iğne oyaları arasında ki maydonoz modeli yalnızca tek bir iple pırpır kullanılarak yapılan bir örnektir. Bu örnek ile siz de iğne oyasına bir adım atabilir ve ileride daha zor modelleri deneyebilirsiniz.

İğne oyası maydonoz yapımı için ilk olarak zürafa yapıp başlayalım. Hemen geri dönerek zürafa içine bir adet pırpır yapalım.

Tekrardan yanına zürafa çekelim ve geri dönerek içine 3 adet pırpır örneği yapalım. Bu pırpırların boyutlarını eşit olarak yapmamız lazım.

Alt kısımda ki zürafanın içine batıp bir tane daha pırpır modeli yapalım. Arasına ise 3 tane boş zürafa yapalım. Dördüncü zürafaya geldiğinizde buraya da maydonoz çiçeğini yapalım.

Geri dönerek zürafa içini yine pırpır ile dolduralım. Yan tarafına bir adet daha zürafa yaparak geri dönüp yukarıdaki gibi içine 3 tane pırpır yapalım. Alt tarafta ki zürafaya bir pırpır yapıp, son pırpırı da ekleyerek en şahane iğne oyası modelini tamamlayalım.

Bir önceki yazımız olan Ayşenin İğne Oyaları Modelleri başlıklı makalemizde Ayşe’nin İğne Oyası Menekşe Modeli Yapımı, Ayşenin iğne oyaları ve ayşenin igne oyaları kelebek hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu