İğne Oyası

İğne Oyası Fular Modelleri

Aksesuar ve boyun atkısı olarak kullanılan iğne oyası fular modelleri ince kumaşın etrafına yapılan iğne oyası ile tasarlanmaktadır. Bazen kıyafetlerini tamamlayan aksesuar bazen de boynu korumak için atkı yerine kullanılan bu fularlar ince ve ipek kumaşlardan yapılmaktadır. Farklı el işlemeler ile göz kamaştıran bayan fular modelleri iğne oyaları ile daha da güzel hale getirilmektedir.

İğne oyası fular yapımında genellikle kenar oyalarında büyük örnekler tercih ediliyor. Özellikle iğne oyasından yapılan takılarda yine bu örneklere yer veriliyor. Günlük yaşamda, düğünlerde ve özel günlerde severek kullanacağınız bu ürünleri siz de evde kendiniz yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir kumaş rengi satın alarak kenarlarına sizlere sunduğumuz çeşitli örneklerden işleyebilirsiniz.

İğne Oyası Fular Örnekleri

En yeni fular örnekleri ile siz de yepyeni oyaları keşfedebilirsiniz. El işi olarak yapılan bu örnekler ister takı tasarımlarında, ister yazma kenarlarında isterseniz de fular oyası olarak kullanılabilir. Çeyizlerin vazgeçilmezi iğne oyaları günümüzde yalnızca yazmaları değil giydiğimiz kıyafetleri ve evimizde ki çeşitli aksesuarları süslemektedir. Siz de bu nostaljiyi hayata geçirmek isterseniz sitemizde ki örneklerden faydalanabilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay olan iğne oyası fular kenarları resimlere bakılarak çeşitli denemeler ile yapılabilmektedir. Sitemizde hem çeşitli iğne oyaları hem de hiçbir yerde bulamayacağınız iğne işi kenar oyaları yer almaktadır.

Fulara Orta Aparat Nasıl Takılır?

Süslü fularlar olarak nitelendirdiğimiz takılı fular modelleri ortasına ister evdeki bir takınızı isterseniz satın aldığınız özel aparatları yerleştirebilirsiniz. Şifon ve ipek gibi ince kumaşlar oldukça hassas olduğu için bu aparatları özenle takmanız gerekir.

Fular kumaşını 30 cm eninde kesiyoruz ve ikiye katlayıp makinede önce zikzak sonra da düz dikiş yapıyoruz. Daha sonra ön yüzünü çevirip bu kısmı da ikiye katlayıp ütülüyoruz. Ardından aparatı yerleştirme aşamasına geçiyoruz. Kumaşı biraz asılarak inceltiyoruz. Aparat içine naylon tarzı kaydırıcılığı olan bir şey takarsak daha kolay geçecektir. Bu aşamada kumaşa zarar vermemeye özen gösteriyoruz.

Fular uçlarına takı aparatınız varsa onu ya da takı prensesi satın alarak da halkayı kolaylıkla geçirip sıkabilirsiniz. Ya da elinizde de bu işi yapabilirsiniz. Birbirinden güzel fular ucu modelleri bu özel yazımızda sizleri bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Tülbent İğne Oyaları 2020 başlıklı makalemizde 2020 iğne oyası tülbent modelleri, 2020 tülbent oyaları ve fiyonklu iğne oyası modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu