İğne Oyası

Kolay İğne Oyası Modelleri

Havlulara, yastık kenarlarına, yazmalara, bohça kenarlarına, tülbentlere ve aksesuarlara işlenen kolay iğne oyası modelleri elinizi kolayca alıştıracağınız örneklerden oluşmaktadır.

Hem hobi olarak yapacağınız hem de para kazanacağınız bu oyalar birbirinden hoş motiflere ve renklere sahiptir. Boncuklu oyalar, pul oyaları, pırpırlar, çıtı pıtı oyalar ve çiçekli oyalar ile en güzel modellere ulaşabilirsiniz.

Gündelik yaşamda tercih edeceğiniz ve çeyizlik olarak kullanabileceğiniz yazma oyaları kolay iğne oyası motifleri ile hazırlanmaktadır. Örneğin; fiyonklu iğne oyası modeli yalnızca 5 dakikada yapacağınız bir örnektir.

Muhteşem ve kolay iğne oyaları
Muhteşem ve kolay iğne oyaları

Firkete ile yapılan, hem çiçekler hem de fiyonklar ile hazırlanan yazma kenarı oyası çıtı pıtı modeliyle yazmaları süslemektedir. Yalnızca 15 dakika da yapacağınız bu oya çeşidi beyaz renkli tülbentlere yapılacak bir örnektir.

Lavanta çiçeği mor rengin yakıştığı iğne oyası örnekleri arasında en çok tercih edilen zarif modellerdendir. Bu modeli çeyizlik olarak yapabilir ya da sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Eski bir iğne oyası modeli olan zil oyası yine yazma kenarlarını ve fular kenarlarını süslemek için harika bir örnektir. 3’lü fiyonk modeli iğne oyası ile yapılan en zarif modeller arasındadır. Üzerinde papyon tarzı bir fiyonk ve çiçeklerle süslü güzel bir modeldir.

Her zaman moda olan bu örnekleri havlu kenarlarına yapabilir ve eve gelen misafirlerinize bu özel el havlularını kullandırabilirsiniz. Yazmalara en çok yakışan iğne oyası çiçek motifleri bu işe yeni başlayanların en çok tercih ettiği motiflerdendir.

Sevgi çiçeği kolay iğne oyası
Sevgi çiçeği kolay iğne oyası

Fiyonk ve kelebek oyası bir arada kullanılabilir, oyalarınıza inciler ekleyerek tasarımı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Dut oyası, sıralı boncuklu oyalar, püsküllü iğne oyaları, merdiven oyası ya da renkli boncuklarla yapılan kolay iğne oyası modelleri trend oyalar içerisindedir.

İğne oyaları ile oluşturduğumuz bu yazımızda siz de örnekleri inceleyerek kendi tarzınıza uygun motifleri yazmalara ya da fularlara işleyebilirsiniz.

Her biri özel tasarım olan bu modelleri gelin çeyizlerine koyabilir ve kızlarınız için göz alıcı çeyiz bohçaları hazırlayabilirsiniz. Rengarenk çiçekli oyalar bu yılın en beğenilen örneklerinden oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Şahane İğne Oyaları başlıklı makalemizde başörtüsü, en güzel igne oayaları ve En Şahane İğne Oyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu