İğne OyasıÖrgü Modelleri

Mekik Oyası Modelleri

Bayanların en çok ilgi gösterdikleri oya modellerinden birisi de mekik oyası modelleridir. Bizde bu yazımızda sizler için en güzel mekik oyası modellerini sitemize ekledik.

Havlu yazma ve tülbent kenarları için mekik oyası modellerinden dilediğinizi yapabilirsiniz. Mekik oyası modelleri diğer iğne oyası modellerinden farklı bir teknik ile yapılmaktadır. Özellikle havlu kenarlarında yazma ve tülbent kenarlarında kullanabileceğiniz mekik oyası modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mekik oyası yapılırken mekik makinası iğne veya tığ kullanmanız gerekmektedir. Mekik oyası gerçekten çok farklı bir teknik ile yapılmaktadır normal tığ işlerinden ve iğne oyası işlerinden oldukça farklıdır.

Çiçek modeli mekik oyası yapımı
Çiçek modeli mekik oyası yapımı

Becerikli hanımların kenar süslemeleri için kullandıkları mekik oyası modelleri bir çok farklı alanda da kullanılmaktadır. Mekik oyası yapmak, iğne oyası yapmak kadar zahmetli emek isteyen bir iştir. Mekik oyaları havlu ve tülbent kenarlarının yanı sıra küpelerde de kullanılabilmektedir.

Aşağıda ki resimlerde ki örneklerden ilham alarak ve onları iyice inceleyerek sizlerde birbirinden güzel mekik oyası örnekleri modelleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiçekli İğne Oyası Yazma Modelleri başlıklı makalemizde 2020 Çiçekli İğne Oyası Yazma Modelleri, Çiçekli iğne oyaları ve çiçekli iğne oyası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu